z
Νίκη στα Γιάννινα ο Ατρόμητος, 2-1 τον ΠΑΣ
Κατηγορία : Αθλητικά / Ημερομηνία Δημοσίευσης : 2012-02-19 19:00:00

Πιο εύκολα απ' ό,τι δείχνει το τελικό 2-1 επικράτησε ο Ατρόμητος στα Γιάννινα κόντρα στον ΠΑΣ.

Η ομάδα έκανε εξαιρετική εμφάνιση και άνοιξε το σκορ με το γκολ του Τάτου στο 30' μετά την απόκρουση του Κηπουρού σε σουτ του Σφακιανάκη.

Στο πρώτο μέρος ο Ατρόμητος απειλήθηκε ελάχιστα, ενώ είχε μία τεράστια ευκαιρία για δεύτερο γκολ όταν ο Πατσατζόγλου σταμάτησε τη μπάλα από το άριστο πλασέ του Μήτρογλου κι ενώ η μπάλα ίσως να πέρασε τη γραμμή.

Στην επανάληψη η ομάδα μας κράτησε πάλι τα ηνία χωρίς να κινδυνεύει και στο 70' με την τέλεια σε εκτέλεση κομπίνα από φάουλ, ο Μήτρογλου πέτυχε το δεύτερο γκολ.

Πέντε λεπτά αργότερα υποδείχθηκε ανύπαρκτο πέναλτι σε πέσιμο του Γεωργίου στην περιοχή και ο Μπακαγιόκο μείωσε.